Spoznávacia a zdokonaľovacia plavba, Kyklady, Grécko

Plavba bude v oblasti Egejského mora, vyplávame z Atén, konkrétne z Maríny Alimos.
Cieľom je dobre si zaplachtiť, vyopaľovať sa poriadne, vykúpať v teplom mori a ukázať vám grécke ostrovy Kyklady. Destinácia je záväzná iba vzhľadom na podmienky počasia, ktoré umožnia bezpečnú plavbu do oblasti Kykladov, v prípade nepriazne počasia budeme plachtiť v oblasti Sarónskeho zálivu až po mestečko Monemvasia.

Termín plavby je od 15.6.2024 do 22.6.2024

Aký je časový plán
Nalodenie je v sobotu 15.6.2024 v poobedňajších hodinách – lety sú z Viedne, do Atén lieta Ryanair 2x denne, nám vyhovuje ranný let, ak sa celá posádka stretneme na lodi dostatočne skoro, ešte v sobotu aj vyplávame, ak sa niektorý z účastníkov nalodí až po 20:00 hod., vyplávame v nedeľu ráno okolo 08:00. Môžete tiež letieť o deň skôr, prespať v Aténach a pozrieť si nejaké pamiatky a pod. S letenkami vám vieme pomôcť, všetko sa dohodneme osobne alebo telefonicky.
Plavba a navštívené miesta budeme vyberať ad-hoc podľa počasia, stavu a nálady posádky. Návrat do Mariny Alimos v Aténach bude v piatok 21.6.2024 do 18:00 hod. Vylodenie prebehne najneskôr v sobotu 22.6.2024 do 08:30 .

LOĎ
Loď je dostatočne veľká, vhodná pre komfortné ubytovanie až 9 ľudí. Je to Cyclades 50.5 – 5 + 1 cab. – Lucky Dice – 2009 s piatimi plnohodnotnými kajutami. Vo výbave má všetko možné pre pohodlie – klimatizáciu, generátor. Maximálny počet osôb v posádke je 8 plus skipper – aktuálne sú voľné 2 miesta.

Doprava
Ryanair lieta z Viedne do Atén, cena spiatočnej letenky je do 170,- € bez batožiny – žiadnu nepotrebujete. Príručná batožina do 10 kg do kabíny stojí okolo 25,- € na jeden smer, batožina do podpalubia (ak by ste chceli napríklad nejaké tekutiny typu šampón) stojí podobne. Z letiska sa do maríny presuniete  lokálnym express busom za cca 6,- € alebo keď by ste moc chceli, zabezpečíme vám taxi transfer, cena je od 50,- do 130,- € na jeden smer.

Cena

Cena za celý trip
je zložená zo štyroch hlavných položiek:
A: Doprava – teda letenky a transfery – do 200,- EUR/osobu
B: Loď, náklady na prevádzku lode (nafta, prístavy), kapitán, transit-log (cena za doplnkové služby k lodi – sú povinné a zahŕňajú napr. upratanie lode po vrátení)…
Cena za túto položku je 790,- EUR/os.

C: Náklady na stravu – reštaurácie sú v Grécku cenovo veľmi
prijateľné, všade sú obchody, budeme sivariť na lodi… Posádka  počas plavby stravuje aj kapitána.

D: Depozit
– ide o vratnú položku, teda po ukončení plavby sa vám táto položka vráti späť. Je to spoluúčasť na krytí škôd spôsobených na lodi počas plavby. Náš skipper má ale poistenie, ktoré kryje zadržanie depozitu (alebo jeho časti) charterovou spoločnosťou.
Pravidlá tejto plavby čo sa týka depozitu sú takéto: Posádka sa skladá
na depozit vo výške 2000,- € rovným dielom (bez kapitána), t.j. pri účasti 6 členov posádky to bude cca 340,-€/os. V prípade poškodenia lode alebo jej vybavenia môže charterová spoločnosť zadržať čiastku až do výšky zloženého
depozitu. Túto zadržanú čiastku si skipper bude nárokovať u poisťovne, ktorá kryje takúto poistnú udalosť spoluúčasťou 5%, min. 50,- EUR. Zaväzujeme sa, že v prípade, že poisťovňa nevykryje celú škodu, skipper uhradí 200,- EUR z nevykrytej škody, zvyšnú časť si posádka vrátane skippera rozdelí rovným dielom. Škody do výšky 200,- EUR nebudeme uplatňovať v poisťovni, suma ide na vrub skippera, posádke sa tak vráti celá zložená suma. Nie je to tak zložité, ako to môže pôsobiť,  prípadné otázky zodpovieme telefonicky alebo e-mailom.

AKO POSTUPOVAŤ?
Na potvrdenie účasti je potrebné zaslať zálohu vo výške 50% z ceny B) za každú prihlásenú osobu, t.j. 395,- €/os. prevodom na náš bankový účet. Po vyplnení objednávky nižšie obdržíte e-mailom inštrukcie.

Objednávka
Spoznávacia a zdokonaľovacia plavba, Kyklady, Grécko

* Platobné podmienky: 50% ceny za účasť pri objednaní podľa inštrukcií, ktoré obdržíte e-mailom, zvyšnú časť ceny za účasť uhradíte najneskôr 19.4.2024.