Azorské ostrovy I.

Ponúkame vám jedinečnú príležitosť vydať sa s nami na spoznávací výlet po Azorských ostrovoch v kombinácii plavby plachetnicou a ubytovaním v apartmáne. Tento nevšedný zážitok môžete zažiť od 11. mája do 22. mája 2024.

Vaše dobrodružstvo začne na ostrove Faial v sobotu 11. mája, kde sa nalodíme na plachetnicu Dufour 382 GL a vyplávame smer ostrovy Sao Jorge, Terceira, Pico, možno Graciosa a nakoniec sa vrátime v sobotu 18. mája na ostrov Faial.

Na každom zo spomínaných ostrovov objavíme ich prírodné krásy a kultúrne poklady. Čaká nás napríklad návšteva unikátnej syrárne, výstup na najvyššiu horu Portugalska – Mount Pico (2351 m n.m.), zaujímavá je tiež náučná návšteva Gruta das Torres – jaskynné útvary vytvorené lávou s výkladom a mnoho ďalších zážitkov a pod. Azorské ostrovy sú plné prírodných parkov, nádherných scenérií vytvorených sopkami, kalder a vodopádov.

Ešte v sobotu 18.5. sa letecky presunieme na ostrov Sao Miguel, kde strávite tri dni objavovaním jeho kúzelných zákutí. Počas týchto dní sa budeme pohybovať v pohodlí prenajatého auta, navštívime napríklad termálne kúpaliská, alebo sa môžete okúpať priamo vo vlnách Atlantického oceánu, a to vo vode zmiešanej s termálnou vodou, na jedinej čajovníkovej plantáži v Európe uvidíte ako sa pestuje a spracováva čaj alebo na ananásovej farme na vlastné oči uvidíte, ako sa pestuje toto exotické ovocie.
Sete Cidades sú prírodným rajom, ktorý si nesmiete nechať ujsť. Okrem toho sa počas celého výletu po ostrovoch môžete tešiť na ochutnávku lokálnych špecialít, ako sú Cozido na ostrove Sao Miguel pripravované na vulkanickej pare alebo úžasná Alcatra na ostrove Terceira.

A nebojte sa, ak ste na jachte nováčikovia. Celý výlet zvládnete úplne v pohode pod vedením jedného z našich skúsených skipperov, ktorí sú tu pre vás, aby zabezpečili hladký priebeh plavby aj výletov po ostrovoch.

Azorské ostrovy sú jednou z našich najobľúbenejších destinácií. Máme túto oblasť podrobne zmapovanú, pripojte sa k nám a spoznajte s nami krásy Azorov!

Tešíme sa na spoločné dobrodružstvo!

Podmienky akcie

Cena 1150,- € zahŕňa loď, všetky náklady na prevádzku lode – diesel, prístavné poplatky, poistenie depozitu, skippera/sprievodcu počas celého trvania akcie, ubytovanie skippera, auto na ostrove Sao Miguel.

Cena neobsahuje náklady na letenky do/z Ponta Delgada (napr. z Viedne cca 500,- €), prelet z ostrova Faial na ostrov Sao Miguel (cca 89,- €), ubytovanie na ostrove Sao Miguel (cca 50,- €/os./noc), požičanie auta/lokálnu dopravu na jednotlivých ostrovoch, iné poplatky, napr. horský sprievodca na Mount Pico, vstupné do termálnych kúpalísk, stravu počas celého pobytu.

Objednávka
Spoznávanie Azorských ostrovov I.

* Platobné podmienky: 100% ceny za účasť pri objednaní podľa inštrukcií, ktoré obdržíte e-mailom

Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy