Azorské ostrovy II.

Ponúkame vám jedinečnú príležitosť vydať sa s nami na plavbu plachetnicou, počas ktorej spoznáte krásy centrálnych ostrovov Azorského súostrovia. Tento nevšedný zážitok môžete zažiť od 22. mája do 1. júna 2024.

Vaše dobrodružstvo začne na ostrove Sao Miguel, kde strávite dva dni objavovaním jeho kúzelných zákutí. Počas týchto dní sa budeme pohybovať v pohodlí prenajatého auta, navštívime napríklad termálne kúpaliská, alebo sa môžete okúpať priamo vo vlnách Atlantického oceánu, a to vo vode zmiešanej s termálnou vodou, na jedinej čajovníkovej plantáži v Európe uvidíte ako sa pestuje a spracováva čaj alebo na ananásovej farme na vlastné oči uvidíte, ako sa pestuje toto exotické ovocie. 

V sobotu 25. mája sa nalodíme na plachetnicu Bavaria Cruiser 46 a vyplávame smer ostrovy Terceira, Sao Jorge, Pico a Faial. Na každom z nich objavíme ich prírodné krásy a kultúrne poklady. Čaká nás napríklad návšteva unikátnej syrárne, výstup na najvyššiu horu Portugalska – Mount Pico (2351 m n.m.), zaujímavá je tiež náučná návšteva Gruta das Torres – jaskynné útvary vytvorené lávou s výkladom a mnoho ďalších zážitkov.
Azorské ostrovy sú plné prírodných parkov, nádherných scenérií vytvorených sopkami, kalder a vodopádov. Sete Cidades sú prírodným rajom, ktorý si nesmiete nechať ujsť. Okrem toho sa môžete tešiť na ochutnávku lokálnych špecialít, ako sú Cozido pripravované na vulkanickej pare alebo úžasná Alcatra na ostrove Terceira.
A nebojte sa, ak ste na jachte nováčikovia. Celý výlet zvládnete úplne v pohode pod vedením jedného z našich skúsených skipperov, ktorí sú tu pre vás, aby zabezpečili hladký priebeh plavby aj výletov po ostrovoch.

Azorské ostrovy sú jednou z našich najobľúbenejších destinácií. Máme túto oblasť podrobne zmapovanú, pripojte sa k nám a spoznajte s nami krásy Azorov!

Tešíme sa na spoločné dobrodružstvo!

Podmienky akcie

Cena zahrňuje loď, všetky náklady na prevádzku lode – diesel, prístavné poplatky, poistenie depozitu, skippera/sprievodcu počas celého trvania akcie, ubytovanie skippera, auto na ostrove Sao Miguel.

Cena neobsahuje náklady na letenky do/z Ponta Delgada (cca 500,- €), ubytovanie na ostrove Sao Mihuel (cca 50,- €/os./noc), požičanie auta/lokálnu dopravu na jednotlivých ostrovoch, iné poplatky, napr. horský sprievodca na Mount Pico, vstupné do termálnych kúpalísk, stravu počas celého pobytu.

Objednávka
Spoznávanie Azorských ostrovov II.

* Platobné podmienky:100% ceny za účasť pri objednaní podľa inštrukcií, ktoré obdržíte e-mailom


Dni
Hodiny
Minúty
Sekundy